Flexibilitě se v posluchárnách neučí

DrobákySamostatnost, rozhodnost, organizační a komunikační dovednosti, analytické myšlení, flexibilita. Jen některé z pojmů, kterými dnešní zaměstnavatelé dláždí texty náborových inzerátů a kterými se ohání při prosévání uchazečů o pracovní místo. Jakou podobu takové dovednosti mají a jak se k jejich ovládání dopracovat, zjistí mnohý student až aktivní účastí v realitě pracovního prostředí, jinými slovy – praxí.

Tématem Sociálu pro květen 2008 byla kombinace práce a studia. Úvodekonomovéžurnalistésociologovéteritorialistémarketing a PR.

Řada společností sahá k metodě sochání neposkvrněných absolventů ke korporátnímu obrazu. Přesto jsou ve výhodě v boji o místo absolventi, jejichž životopisy už nějakou řádku o pracovní aktivitě obsahují.

Knihomolové

Kredit do začátků profesního života aktivně sbírá také řada studentů FSV. Do pracovního soukolí je žene nejen vidina odstřižení od pupeční šňůry vedoucí do rodičovské kapsy a přísun vlastních financí, ale také přání zvýšit svou konkurenceschopnost a umět aplikovat teoretické poznatky získané ve škole v praxi. Proč a jak studenti na různých institutech FSV pracují, je často pro firmy i pro studenty trochu citlivé. Proto se v několika za našich sond setkáte s přezdívkami, pouze křestními jmény nebo zamlčenými názvy firem. I tak si myslíme, že jsou výsledky zajímavé nejen tím, že ukazují možnosti uplatnění studentů různých oborů, ale také tím, že zvýrazňují změny, které v typickém „studentském životě“ nastaly během posledních patnácti let.

Foto: Maxim Kucer a Matěj Vaněček

1 011 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.