Finalistka Miss Academia: Nerozhodují centimetry a symetrie, ale půvab

IvonaStudenti zlínské Fakulty multimediálních komunikací začali před jedenácti lety volbou nejmilejší účastnice plesu a skončili u organizování celonárodní soutěže vysokoškolaček. Letos z jejího výběrového kola postoupila studentka IES Ivona Hrušová.

Na reprezentačním plesu zlínské Fakulty technologické při Vysokém učení technickém v Brně byla v roce 1997 vybrána jedna dívka jako nejmilejší. Po další tři roky se už nejmilejší dívka vybírala ze všech zlínských fakult a od roku 2002 se koná celorepubliková soutěž Miss Academia. Celou ji organizují studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Letos je v organizačním týmu 54 studentů z různých oborů. Vedoucími projektu jsou mladé studentky Zuzana Belková a Kateřina Buzková.

Ivona Čím pro tebe, Ivono, byla soutěž přínosná? Hlavně poznatkem, že před kamerou a mikrofonem se člověk nečekaně změní v negramotného troglodyta.

Letos se do soutěže Miss Academia přihlásilo 402 studentek, což je více než dvakrát větší počet než loni. Všechny z nich si mohou vybrat, zda se účastní pražského, či moravského předkola. Z každého postoupí deset dívek a na základě počtu získaných bodů se deset z nich dostane do finále, které se uskuteční 30. dubna v Městském divadle Zlín. Hlavní cenou pro vítězku je půlroční zapůjčení Škody Superb.

Garant bakalářského oboru Marketingová komunikace a public relations na FSV doktor Dolanský říká, že na něco podobného na FSV zatím nepomýšlí a dodává: „Ostatně už je nějak ‘přemissováno‘. Snad chybí jen Miss železnice či Miss taxík. Nebo námět jednoho z hrdinů filmu Slečna drsňák na Miss bezdomovec.“ Praktickou přípravu absolvují posluchači oboru v povinné praxi. „Dost z nich, byť tím nejsem nijak nadšen, už během studia regulérně pracuje v komunikačních, public relations či výzkumných agenturách,“ říká Dolanský.

Na FSV UK není Miss Academia příliš známá. Tento stav ale možná změní kandidátka na Miss Ivona Hrušová (IES), které se podařilo postoupit z pražského předkola v hotelu Hilton mezi dvacítku kandidátek na finále.

Ivono, v Hiltonu jsi prošla rozhovorem s porotou, promenádou v plavkách a testem všeobecných znalostí, který tvořil 60% z celého bodového hodnocení. V čem to bylo jiné než Miss, kterou známe z televizních obrazovek?
Nemám zkušenosti z jiných soutěží, takže nemůžu srovnávat. Největším rozdílem je ale určitě zmíněný test. Obsahoval jak znalostní otázky, tak úlohy na logické myšlení. Všeobecný přehled si proklepla i porota. A ten rozdíl… na televizních obrazovkách se s finalistkami o názoru na vládní reformy obvykle nediskutuje. Ať už z ohledem na soutěžící nebo typického diváka.

Podzim jsi trávila na Erasmu v Dánsku, takže jsi přijela a hned na molo, že?
Bezprostředně po příjezdu jsem se samozřejmě věnovala důležitějším věcem. Nicméně soutěž není časově příliš náročná, což je milé.

V souvislosti s Dánskem… jsou v Česku skutečně nejhezčí dívky?
Já si všímám spíš kluků, ale … no jasně.

Čím pro tebe byla soutěž přínosná?
Hlavně poznatkem, že před kamerou a mikrofonem se člověk nečekaně změní v negramotného troglodyta.

Byly v soutěži i další slečny z FSV UK?
Slečny byly z mnoha různých škol, ale osobně jsem žádnou z FSV nepotkala, což je škoda. Tak doufám, že příští rok nějaká kolegyně pořadím zamává.

Foto: archiv I. Hrušové

3 569 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (4 hlasujících, průměrné hodnocení: 5,00 z max. 5)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.