Festa academica 2011: Festival studentských souborů České republiky již potřetí

Ve dnech 16. – 20. listopadu pořádá Unie českých pěveckých sborů ve spolupráci s Gymnáziem Jana Keplera již třetí ročník hudebního setkání vybraných souborů z celé České republiky. Akce bude probíhat ve dvou městech a to v Praze a později se festival přesouvá do Pardubic, kde bude slavnostně zakončen. Hlavní koncert proběhne 17. listopadu na prostranství před Národní technickou knihovnou v Praze 6 v 14. hodin. Vystoupí zde Velký festivalový sbor pod vedením Milana Motla.

Uspořádání festivalu je spojeno s oslavami Mezinárodního dne studentstva a výročím Sametové revoluce a koná se pod záštitami primátora Hlavního města Prahy Doc. MUDr. Bohuslava Svobody CSc. a rektora University Karlovy Prof. RNDr. Václava Hampla DrSc., kteří jsou rovněž členy čestné rady festivalu.

Můžeme zde potkat jak sbory akademické a středoškolské, tak soubory pěvecké i instrumentální. Celkově se festivalu účastní pět set hudebníků ve věkovém rozmezí od dvanácti do šestadvaceti let. Cílem je rozvíjet tvůrčí spolupráci mladých lidí a seznámit veřejnost nejen s díly klasické sborové literatury, ale i se skladbami z oblasti jazzu a moderní hudby.

 

Petra Karbanová

91 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

    žádné články nenalezeny

Komentáře nejsou povoleny.