E-klub s novou krví

Mohlo by se zdát, že studenti na IES mají málo studijních povinností. Po večerech totiž dobrovolně navštěvují přednášky a ještě za ně pořadatelům děkují. Hlavní roli v těchto unikátních ekonomických představeních hrají guvernéři bank a režii drží pevně v rukou E-klub.

Vznik Ekonomického klubu IES (E-klub) s sebou přineslo Pražské jaro už v roce 1997. Neformální sdružení studentů od té doby rozvíjí mimostudijní aktivity a oživuje společenský život institutu. Od počátku je jeho garantem profesor Karel Kouba a hlavní činnost spočívá v pořádání přednášek.

V tomto semestru klub připravil vystoupení Václava Lásky, Pavla Kysilky nebo Zdeňka Tůmy. Slovo dostali i absolventi IES. Další plány by se kromě odborných přednášek měly zaměřit i na seznámení studentů s jejich možným uplatněním na trhu práce.

Ekonomický klub rozhodně není žádná uzavřená instituce. „Rádi se s vámi uvidíme na přednáškách a jiných akcích,“ říká koordinátor Ekonomického klubu Ladislav Frühauf. A nezve studenty jenom jako hosty. „Pokud máte chuť, staňte se členy E-klub a přineste nové nápady do našeho týmu.“

E-klub taky už tradičně uspořádal Den pro prváky a Vánoční večírek. Přemýšlet se už začíná i o Velikonoční party.

Už teď klub využívá svého jedinečného působení na IES a pomáhá vylepšit komunikaci mezi studenty a vyučujícími. A kromě podpory mimostudijního života se chystá taky prezentovat IES na středních školách. I tady je komunikaci třeba vylepšit. Málokterý maturant totiž tuší, že se ekonomie dá studovat i na UK.

Kromě dalších naplánovaných přednášek je před E-klubem taky zkouškové. Na další akce se proto můžete těšit na přelomu února a března.

Petr Jánský

1 144 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.