Diplom nestačí, důležitá je praxe. Career Days 2014 začínají

02Hned po státnicích nám nikdo práci nenabídne, musíme mít praxi. To víme. Jak si však už při studiu obohatit životopis o zkušenosti z oboru nebo kam se vydat za vysněnou prací? Pokud už o ní máte bližší představu či dokonce víte, pro jakou společnost byste chtěli pracovat, možná se s ní budete moci naživo setkat na pracovním veletrhu Career Days, který se uskuteční 13. a 14. března v Corinthia Hotel Prague. Na veletrhu se představí dvacítka českých společností, každá ve své vlastní hotelové místnosti, kde si zájemci mohou v klidu poslechnout prezentaci firmy v uzavřené skupince pětadvaceti lidí. Manažeři se jim pak budou věnovat i na trénincích zaměřených na rozvoj tzv. soft skills. Na chvíli se stát kampaňovým manažerem návštěvníkům umožní Česká spořitelna. Ta zároveň poradí, jak úspěšně prezentovat svou osobnost na profesní sociální síti LinkedIn. Jak zjistit, v čem jste dobří a na čem je třeba ještě zapracovat, vás zase naučí Mars Incorporated. Na závěr každého dne vystoupí dva hosté, mezi nimi třeba autor knihy Konec prokrastinace Petr Ludwig nebo bývalý guvernér ČNB Pavel Kysilka.

Pokud se na Career Days 2014 chystáte, představte si, že vás firma právě pozvala na pohovor poté, co jste jí poslali životopis. Tady je pár triků, jak se na setkání co nejlépe připravit:

  1. Poznejte společnost

Před samotným setkáním s firmou si o ní zjistěte co nejvíce – poslání firmy, vize, její hlavní činnosti a produkty. Budete se tak moci zeptat přímo na to, co vás o dané společnosti zajímá, ale také reagovat na „záludné“ otázky manažerů.

  1. Mějte jasno v tom, co hledáte

Jestliže máte jasnou představu o pozici, na které byste rádi pracovali, rezervujte si na veletrhu místo právě u těch společností, které tuto pozici nabízejí. Hledejte podle zaměření firmy. Šetříte tak čas sobě i společnosti.

  1. Prezentujte své silné stránky

Ve chvíli, kdy se vám podaří navázat osobní rozhovor s HR manažerem firmy, buďte připraveni argumentovat, proč právě vy jste pro danou firmu tou pravou osobou. Je proto dobré se krátce představit – kdo jsem, co studuji, čemu se věnuji a na jaké pozici bych se chtěl/a realizovat v dané společnosti.

  1. Životopis s sebou

Zaujali jste HR manažera a projevil o vás zájem? Skvěle! Pro jistotu si s sebou přineste několik kusů životopisů. Pokud jsi nejste jistí, že jste ho napsali správně, přímo na místě vám poradí personalisté z personálních agentur.

Pro ranní ptáčata bude od osmi do devíti hodin připravena káva Starbucks a croissanty. Na akci je potřeba zakoupit vstupenku a registrovat na stránkách www.careerdays.cz. Pokud na vás nezbyde místo na některém setkání, na místě je možné se ještě doregistrovat na zhruba pět volných míst na každém setkání. Kdo dřív přijde…

417 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

    žádné články nenalezeny

Komentáře nejsou povoleny.