Čeká se nejlepší ples v dějinách fakulty

ples

V úterý 14. března 2006 večer ovládne Fakulta sociálních věd pražský klub Abaton. V 19.30 zde začne fakultní ples, nad nímž letos patronaci převzal guvernér ČNB Zdeněk Tůma. Organizátoři slibují opravdu bohatý program, jehož součástí bude taky netradiční hip-hopové předtančení, projekce fotografií z různých studentských akcí nebo nadmíru atraktivní tombola.

Na přípravě hlavní společenskokulturní události naší fakulty v tomto akademickém roce se prostřednictvím delegovaných zástupců podílelo všech pět institutů.

Obrovský prostor klubu Abaton umožní nabídnout vskutku rozmanitou hudební produkci. „Ve dvou sálech se vystřídají čtyři kapely: v horní hale budou hrát DD Combo a Blue Moon, dolní hala bude patřit kapelám Sekáme latinu a Caktus. Na své si tedy přijdou jak milovníci klasiky, tak latinskoamerických rytmů. Po půlnoci možná přijde i DJ,“ říká tajemník plesového výboru Petr Just. „Dress code přísně předepsaný není, respektive pracovně jsme si ho nazvali ‚sociální‘. Jde sice o ples, na druhou stranu se ale koná v netradičním prostoru bývalé továrny,“ dodává plesový tajemník.

Sociální trojka

Role moderátorů se zhostí známý bavič Martin Palán (IMS), který moderoval předchozí plesy, společně s vtipným Lukášem Milotou (IKSŽ) a šarmantní Vendulou Běláčkovou (IKSŽ). Profily všech tří moderátorů si můžete přečíst na straně 4.

Zatímco loni skončil ples kvůli nízkému zájmu návštěvníků ztrátou, letos si organizátoři slibují účast až tisícovky lidí. Návštěvnost je i přes prominentní sponzory stále zásadním faktorem ovlivňujícím příjmy, proto se letos plesový výbor výrazně zaměřil také na propagaci. Ve výtvarné soutěži na plesový plakát se sešlo 27 návrhů, z nichž komisi nakonec nejvíce zaujalo dílo studenta mediálních studií Viléma Černého.

Plakátové botky

Podle Mariany Černé (ISS), která byla organizací soutěže pověřena, šlo porotcům především „o nápad, který není příliš alternativní, ale je dostatečně průbojný, aby dokázal zaujmout.“ Výsledek můžete na chodbách třech budov FSV posoudit sami.

Předprodej vstupenek s přívětivou cenou 120 Kč již začal. Rozhodně si nenechte tento neopakovatelný večer plný tance a zábavy ujít! Jak připomíná PhDr. Miroslav Kunštát, který jako proděkan pro PR a nese za ples hlavní zodpovědnost: „Není pochyb, že vydařený ples může naší poněkud heterogenní fakultu ‚stmelit‘.“

Kdo jsou moderátoři fakultního plesu?

Vendula Běláčková

Vendule je 23 let a studuje 1. ročník magisterského programu Mediální studia na IKSZ. Na plese si odbude svoji premiéru v roli moderátorky. Její největší koníček je jednoznačně škola, vedle FSV zvládá ještě VŠE a 1.LF UK. Své organizační schopnosti dokázala například coby pořadatelka latinskoamerické noci La Fiesta v Národním domě na Smíchově. Všem studentům vzkazuje: “Ze znalosti zákonů FSV vyplývá, že studenti žurnalistiky nepřispívají do fakultního časopisu nebo že studenti sociologie se nesocializují. Vyvraťte prosím analogii, že na plesu Fakulty sociálních věd nebudou její studenti!“

Martin Palán

Martin, 25letý student 2. ročníku německých a rakouských studií IMS, je již ostřílený moderátorský harcovník. Už na střední moderoval výroční akademii a maturitní ples či loňský Srandaples IMS. Když zrovna nemoderuje, rád si zajde do divadla, přečte knížku nebo zasportuje. A co vzkazuje čtenářům Sociála? „Na plese mají všichni studenti i vyučující jedinečnou možnost vidět celou fakultu pohromadě, v netradičních plesových prostorách se skvělou hudbou a skvělým doprovodným programem. Oslava 15. narozenin je jen jednou za život, tak koukejte přijít!“

Lukáš Milota

Lukášovi je 24 let a letos si dodělává bakaláře na žurnalistice, nejvíce ho za-jímá rozhlas. Studuje také němčinu v Plzni. S moderováním a bavením publika má Lukáš bohaté zkušenosti již ze své základní školy v Klatovech, kde uváděl vánoční besídku. Rád baví lidi i v autobusech Student Agency, kde pracuje jako steward. „Ples není aktivitou nějaké poblouzněné skupinky lidí. Přijďte se pobavit, odvázat se, zahýbat se! Přijďte poznat své kolegy a oslavit s nimi 15 let existence naší fakulty!“ vzkazuje spolužákům Lukáš.

Roman Petrenko

2 002 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.