Blíží se volby do univerzitního senátu

V polovině listopadu se na FSV uskuteční doplňovací volby do Akademického senátu Univerzity Karlovy. Tento samosprávný orgán rozhoduje kromě jiného i o studijním řádu nebo rozpočtu. Akademické senáty byly zavedeny jako protiváha pevné ruky státu nad univerzitou za komunistické éry. Každá fakulta je v univerzitním senátu zastoupena stejným počtem členů volených na tři roky. V současnosti má tento senát 70 členů, z toho je 34 studentů a 36 pedagogů. Současný mandát senátorů za naší fakultu vyprší koncem ledna 2007. O příštích zástupcích FSV rozhodnou volby, které se uskuteční 21. a 22. listopadu.

Dosud fakultu zastupovali pedagogové Irena Reifová a Petr Bednařík – význačné postavy Institutu komunikačních studií a žurnalistiky. Oba působili jako členové ediční komise senátu a mohou se pochlubit téměř 90 % účastí na zasedáních pléna.

Studenty zastupují sociolog Miroslav Kudláček, aktivní v studijní komisi, a ekonom Jakub Jeřábek, člen ekonomické i sociální komise. První z nich byl přítomen zhruba třem čtvrtinám zasedání, Jeřábek nahradil Filipa Žikeše v polovině roku 2005, takže nebyl do statistiky za období od února 2005 do ledna 2006 zahrnut.

Kandidáty je možné navrhovat nejpozději do 10. listopadu dílčí volební komisi pro FSV. Návrh musí obsahovat jméno kandidáta, jeho souhlas a jméno navrhujícího či navrhujících. Kandiduje se do studentské i pedagogické komory a, na rozdíl od fakultního senátu, volí zvlášť pedagogové pedagogy a studenti studenty. Dílčí volební komise vyzývá všechny dobrovolníky, kteří by mohli pomoci se zajištěním průběhu voleb, aby se jí přihlásili.

831 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.