Anketa: FSV očima prvaček

Co čekají čtyři prvačky z různých oborů od studia na FSV? Na co se těší a čeho se obávají? A jak trávily dosud nejdelší prázdniny?

1) Co si slibuješ od studia na FSV?
2) Jak jsi trávila nejdelší prázdniny?

Lucie Vadlejchová, IKSŽ
1) Tři a v lepším případě pět let krásného studentského života. Mnoho zajímavých cvičení a přednášek, které mi poodkryjí alespoň kousek ze světa současné žurnalistiky. Ještě více fascinujících výprav do zákulisí českých masmédií. A šanci nakouknout pod pokličku toho mediálního kolotoče kolem nás, který řídí vlastně celý náš život. O kom se nepíše, jako kdyby nebyl.

2) Prázdniny jsem strávila střídavě s kamarády a rodinou, zčásti aktivně, alevětšinou s nohama nahoře. Dvakrát jsem navštívila Řecko, kam se poslednídobou vracím skoro každoročně. Na týden jsem také vyměnila teplou postel za karimatku se spacákem a vydala se do Kerska, rodiště Bohumila Hrabala a miliónů klíšťat, kde má jeden můj kamarád chatu, či snad spíš, vzhledem k rozměrům, „dřevěný stan“. Závěr mých prázdnin patřil tanečnímu soustředění a hledání pracovních příležitostí, protože o prospěchovém stipendiu, pokud něco takového vůbec ještě existuje, si, předpokládám, během svého studia budu moci nechat jenom zdát.

Andrea Šopovová, IES
1) Studium ekonomie je podle mého názoru jedno z nejperspektivnějších oblastí se širokým uplatněním. Velice mě také zaujala možnost studia v zahraničí,které institut nabízí.Kladné reference jsem získala i od svého bratra,který zde studuje ve 3. ročníku.

2) Svoje nejdelší prázdniny svého života jsem si velice užila. Počátek prázdnin jsem strávila v Chorvatsku, poté jsem si plně užívala tropických teplot a sluníčka v České republice, a pak jsem ještě zavítala do Španělska. Od srpna už mě čekala jen práce. Pracovala jsem v jedné mezinárodní developerské firmě jako administrative support a příležitostně jako hosteska. V září jsem začala navštěvovala trenérskou školu pro získání licence na osobní trenérku do fitness. Nesmím zapomenout také zmínit seznamovací kurz e-go,který se velice povedl.

Markéta Budská, ISS
1) Doufám, že mě tato škola připraví na výkon budoucího povolání a získám dostatečné znalosti v oboru, abych se v něm mohla dobře uplatnit.

2) O prázdninách jsem pracovala a jedinou dovolenou, kterou jsem absolvovala za vydělané peníze, byla dovolená na Zakynthosu. A poslední den prázdnin jsem hledala nějaké informace týkající se rozvrhu.

Aneta Kapuciánová, IPS
1) Na tuto fakultu jdu proto, že to byl vždy můj sen. A potkám se zde s lidmi, kteří mě mohou nějak obohatit.

2) Přes prázdniny jsem pracovala v občanském sdružení Pohoda, které se věnuje rodinám s jedním členem s mentálním postižením. Volné chvíle jsem trávila s kamarády mimo Prahu.

Andrea Kratochvílová (IPS)

780 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.